Insta novinky vol. 2

Jen, co jsem minulý článek napsala, už jsem měla v ruce updaty na další!

A tak to nechci dál protahovat, přeci jen to jsou rychlé novinky. Jdeme na to!

Na co se Instagram zaměří?

Minulý týden jsme si řekli, že se Instagram bude zaměřovat na tvorbu videí. Samozřejmě to ale není všechno.

Instagram se chce zaměřit také na vylepšení zpráv. Psaní a online komunikace se v posledních letech opravdu neskutečně rozrostla, proto ani tady není potřeba zůstávat pozadu.

Insta vytváří možnosti pro segmentaci zpráv. Najdete ji v tlačítku sdílení příspěvku do stories. Když vlaštovku rozkliknete, zobrazí se vám i možnost vytvoření skupiny.

Já třeba tento update ještě nemám, ale viděla jsem ho u jiných účtů. Myslím, že pro kouče, mentory nebo profesionály bude tahle funkce skvělá!

Dále se Insta zaměří na vylepšení účtů CREATORS nebo na shopping možnosti přímo v aplikaci.

Reels

Do této doby byla jejich maximální délka 30 vteřin. Teď už je možné je vytvořit do minuty, juchů!!

Vzhledem k tomu, jak rychlé a trefné reels jsou, jsem za tenhle update opravdu ráda, protože minuta je pořád rychlá forma videa, ale dá se v ní udělat mnohem víc než ve 30 vteřinách.

Pro změnu délky videa stačí ťuknout na značku času.

A když už jsme u tohoto tématu, na srpen jsem si vymyslela výzvu. Každý den v srpnu přidám jeden reel, první týden bude zaměřen přímo na jejich tvorbu. Budu moc ráda, když se ke mně přidáte, podrobnosti ještě nasdílím na svých sociálních sítích.

Stories

Rozhraní stories se trošku změnilo, jeho podoba je upravenější a podle mě i přehlednější. To je zajímavé, ale zajímavější je možnost ukládání konceptů stories.

Tahle fuknce byla do teď možná jen u Reels, teď je dostupná i u Stories. Dávejte si jen pozor na jejich smazání, Instagram je bude automaticky po sedmi dnech mazat sám.

Mimo jiné, věděli jste, že se stories dají naplánovat stejně jako vaše příspěvky v Business Suite? Dejte mi vědět, pokud by vás toto téma zajímalo! 🙂

Také se nám tu objevil překlad textů ve Stories, juchů!! Z toho mám obrovskou radost, překládat vše na rychlo do angličtiny, když přidávám stories za chodu, je pro mě zdlouhavé. Překlad možná nebude dokonalý, ale rozhodně je to lepší než nic.

Na obou obrázcích je moje úžasná, krásná a velmi talentovaná kamarádka Monča Tojnarová. Děkuju, Mončo, za propůjčení stories! 🙂

Explore – lupa

Okýnko Explore, které najdete při ťuknutí na lupu v dolní liště aplikace, má také pár úprav.

Explore vám na základě vašich zájmů nadhazuje podobná témata, někdy se však nemusí úplně trefit a může vám nabídnout i citlivý obsah. Proto si teď v nastavení můžete sami upravit, jakou míru citlivosti budete mít.

Insights

Pro mé analitiky tu mám super novinku!

Na vaše Insights neboli statistiky můžete teď koukat už i na počítači.

Můžete si také nově vybrat, z jakého období budete vaše statistiky čerpat a Instagram plánuje rozšíření Insights kalendáře až na 60 – 90 dní dozadu. Teď je můžete sledovat pouze 30 dní zpátky.

Tohle bude ohromně užitečný nástroj, který sledování čísel opravdu usnadní.

Myslím, že pro dnešek bude novinek dost. Příští článek se bude věnovat aplikacím, které pro správu sociálních sítí mých nebo mých klientů používám. Věřím, že vám to přinese pár super tipů!

Pomáhám lidem být vidět online i offline. Provázím své klienty osobitým vystupováním, sociálními sítěmi a autenticitou. Jsem vášnivou cestovatelkou, degustátorkou dobré kávy, propagátorkou dobré nálady a řídím se motem: svět patří těm, co se nepo.. Však vy víte. :) Můj příběh si přečtěte zde >>