Insta novinky

Instagram teď přichází s jedním updatem za druhým a já si říkala, že by bylo fajn napsat o tom a dát to trošku dohromady, dokonce z toho možná vytvořit nějakou pravidelnou rubriku!

Už to není appka jen pro fotky

Adam Mosseri, hlava Instagramu, nedávno na svém IGTV řekl, že Insta už nebude aplikací pouze pro sdílení fotek.

A dává to smysl. Instagram si musí udržet krok s konkurencí a také s trendy. A videa jsou teď trendy dřív než kdy jindy, hlavně rychlá a trefná forma videí, kterou můžeme znát z Tiktoku. Proto se na Insta také objevily Reels.

Reels jsou krátká videa, která mají velký dosah, zobrazují se i lidem, kteří vás nesledují a jejich tvorba je poměrně snadná a rychlá. Další formátem videí je IGTV, zde najdete videa, která jsou mnohem delší, v tomto formátu se i ukládají živá vysílání.

Dle přednesu Mosseriho bude Instagram videa ještě více posouvat dopředu a uživatelé, kteří je budou využívat, mohou díky tomu dostat extra boost pro jejich dosah. Budou se vylepšovat formáty videí a bude se rozšiřovat i jejich rozhraní.

Tohle samozřejmě neznamená, že už se sem nesmí dávat fotky, nebo že ten, kdo je dávat bude, bude nějak znehodnocen. Spíš je tím myšleno, že se formát tvorby na téhle sociální síti rozšiřuje a přechází tak do ještě zajímavějších možností kreativity.

Ano, chápu, možná si říkáte, že ale Instagram je jen na fotky a na nějaká videa se můžete vyprdnout. Je to o adaptaci, o novém závanu kreativity a video sem tam máme v telefonu všichni, tak bych to nevnímala jako katastrofu, ale jako příležitost!

Myslím, že kdo ji teď čapne za pačesy a posune se stejně v před jako tahle aplikace, tak opravdu mnoho získá.

Odkaz ve Stories

Jednou z připravovaných novinek, na kterou se těším nejvíc, je rozhodně možnost dát odkaz do Stories i pro uživatele, kteří nemají 10 000 sledujících.

Bude dokonce ještě lepší než Swipe Up, protože vám to umožní napsat zprávu danému uživateli a zároveň kliknout na odkaz. Za mě pecka, na kterou se fakt těším!

Přidávání fotek z počítače

Wow, já vím, málem jsme se nedočkali. Ikdyž se k tomuto a ještě víc už dlouho dá využít Facebook Business Suite, o tom ale jindy.

Do teď byla možnost přidávání fotek pouze z telefonu, rozhraní na počítači sloužilo pouze pro pozorování, srdíčkování a komentáře.

Konečně je možné přidávat fotky i z počítače. Tahle možnost tu dlouho chyběla a teď je tu. Za mě odzkoušeno, funguje to a je to super!

Stačí si ve vašem prohlížeči nastavit zobrazení Instagramu jako na telefonu a můžete se s chutí pustit do přidávání.

Update v reklamě

Tohle pro hodně lidí nemusí být ta nejlepší novinka, ale dá se velmi hezky využívat. Instagram bude nově ukazovat sponzorované příspěvky, neboli placenou reklamu, právě i ve videích – IGTV a Reels.

Co to pro nás znamená?

Je to další možnost jak být vidět a vzhledem k popularitě videí, bude ta viditelnost stát za to.

Tento update teprve do ČR přijde.

Tip

Pokud nechcete vídat reklamy, které vám fakt nedávají smysl a zbytečně vás otravují, můžete je pomocí tří teček Instagramu nahlásit jako nerelevantní a on vám je přestane ukazovat.

Je důležité mít i ten virtuální svět uspořádaný ke svému dobru a dávat si pozor na to, co v něm konzumujeme.

Pomáhám lidem být vidět online i offline. Provázím své klienty osobitým vystupováním, sociálními sítěmi a autenticitou. Jsem vášnivou cestovatelkou, degustátorkou dobré kávy, propagátorkou dobré nálady a řídím se motem: svět patří těm, co se nepo.. Však vy víte. :) Můj příběh si přečtěte zde >>