Narodila jsem se proto, abych byla vidět, ne proto, abych zapadla do davu.

To jsme totiž takhle jednou šli s mojí úžasnou mamkou na nákup a jako vždy na nás kolem jdoucí čučeli, jak kdybychom spadli z Marsu. Mamku to moc pobavilo (jako vždycky) a tak pronesla tuhle památnou větu! A ta se mi zaryla hluboko do paměti a už mě neopustila.

Totiž, abyste rozumněli, moje mamka vždycky vyčuhovala z davu a vždy bude. Vždy měla barevné vlasy, super makeup, barevné oblečení, barevnou kabelku nebo aspoň ty největší šperky, co se daly najít! Zkrátka nikdy nebyla někým, koho na ulici přehlédnete a tomuhle mě i vždy učila. 

Ale to nebylo všechno. Vždy se taky uměla ozvat, všechno si domluvit a zařídit. Mluvila hlasitě a srozumitelně, rozhodně nebyla někdo, kdo by se za sebe styděl.

A tak když jsem přemýšlela, co pro mě ta viditelnost vlastně znamená, hned jsem si na tohle celé vzpomněla.

A tak co to pro mě teda znamená?

Především být sám sebou. Cítit se dobře s tím, kdo jsem a jaká jsem. Nevnímám to jako výmluvu pro stání na místě a nic nedělání. Osobní rozvoj je pro mě naprosto základním kamenem bytí a žití.

Myslím tím, že jsem sama se sebou spokojená. Uvědomuji si, že nejsem dokonalá a že je tu místo pro rozvoj. A zároveň vnímám své silné stránky a talenty, které mám a které jsou úžasné!

Když si tohle uvědomím, jsem vidět, ať už chci nebo ne. Když jsem v souladu se svým já, zářím a lidé, ač třeba nevědomky, si toho začnou všímat. Jako bych začala vyčuhovat z davu.

A to je pro mě viditelnost, která se vyplácí nejen v tom online světě, ale i v tom reálném.


Proč se to vyplácí?

  1. Protože jsme sami sebou a to je nejvíc!
  2. Protože svou vlastní energií a esencí dodáváme věcem originalitu.
  3. Protože jsme si určitě všichni vyzkoušeli, jaké to je být v davu a zapadnout do nějaké škatulky. Není to vončo. 🙂
  4. Protože jsme svým vlastním pánem. Už nejsme jen v pozici oběti.
  5. A protože tahle viditelnost znamená i pocit štěstí a spokojenosti.

Pomáhám lidem být vidět online i offline. Provázím své klienty osobitým vystupováním, sociálními sítěmi a autenticitou. Jsem vášnivou cestovatelkou, degustátorkou dobré kávy, propagátorkou dobré nálady a řídím se motem: svět patří těm, co se nepo.. Však vy víte. :) Můj příběh si přečtěte zde >>